Twój koszyk jest pusty.
Strona główna » Blog » Wszystko, co musisz wiedzieć o bawełnie

Wszystko, co musisz wiedzieć o bawełnie

Data dodania: 25-05-2020

Bawełna jest materiałem znanym ludzkości od tysięcy lat. Archeolodzy potwierdzili, że już w starożytnym Egipcie, Ameryce Środkowej i na terenie Indii wytwarzano ubrania z tkaniny bawełnianej. Co ciekawe, w Polsce oraz innych europejskich krajach materiał ten zdobył popularność dopiero w XIX wieku, a wcześniej odzież produkowano z wełny bądź lnu. Bawełna szczególnie powszechna była na obszarach klimatu tropikalnego, gdzie warunki atmosferyczne pozwalały na jej uprawę, a przy tym doceniano komfort termiczny w upalne dni, jaki zapewniały ubrania z lekkiej tkaniny.


Zalety bawełny czystej i z domieszkami innych materiałów


Choć rozwój technologiczny pozwolił zacząć wytwarzać tańsze, syntetyczne materiały, dziś wciąż to bawełna uważana jest za najlepszy, najbardziej uniwersalny surowiec do produkcji odzieży. Popularne są domieszki na przykład elastanu, który czyni bawełnianą koszulkę bardziej rozciągliwą, miękką i odporną na zagniecenia. 100-procentowa bawełna to nadal szlachetna tkanina, która odznacza się wieloma właściwościami docenianymi na całym świecie. Doskonale przepuszcza powietrze, nie podrażnia skóry, a przy tym nie powoduje odparzeń oraz nie uczula. Dzięki swoim naturalnym cechom bawełna szczególnie polecana jest osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry, łuszczycę lub inne dolegliwości skórne.


Bawełniana odzież pracownicza


Bawełniane T-shirty z domieszką syntetycznej przędzy charakteryzują się elastycznością, która zwiększa swobodę ruchów, niezbędną do wykonywania różnego rodzaju obowiązków w pracy. Przepuszczalność powietrza to jedna z najważniejszych właściwości bawełny, dzięki czemu doskonale nadaje się do produkcji odzieży pracowniczej dla osób, które dużo się ruszają, zwłaszcza w środowisku wysokich temperatur czy na słońcu. Warto zwrócić uwagę, że ten materiał znajduje zastosowanie nie tylko tam, gdzie konieczne jest minimalizowanie uczucia gorąca, ale także zapewnianie ciepła w chłodnych warunkach.

Różnorodność splotów bawełny pozwala na produkcję ciepłych i grubych bluz idealnych dla pracowników przebywających w zmiennych bądź niskich temperaturach. Bluzy z kapturem Fruit of The Loom to świetne rozwiązanie dla kurierów, kierowców, jak również osób pracujących w magazynach i chłodniach.


Odzież pracownicza ze stuprocentowej bawełny


Bawełniane ubrania zapewniają wygodę, która pozwala swobodnie wykonywać obowiązki w pracy bez jakiegokolwiek uczucia dyskomfortu. Używany T-shirt, którego już nie nosisz, możesz łatwo przerobić na przykład na maseczkę ochronną, która dzięki właściwościom filtrującym przyda się w walce z epidemią wirusa. Jeżeli szukasz wysokiej jakości koszulek, bluz lub spodni dresowych z naturalnego materiału zapewniającego komfort termiczny, sprawdź wszystkie ubrania marki Fruit of The Loom dostępne w naszym sklepie. Idealnie nadają się do zadrukowania na przykład firmowym logo. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o wysokiej jakości bawełnianą odzież pracowniczą.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl