Twój koszyk jest pusty.
Strona główna » Blog » The Fruit Way, czyli jak marka dąży do zrównoważonej przyszłości

The Fruit Way, czyli jak marka dąży do zrównoważonej przyszłości

Data dodania: 26-04-2022

W dobie kryzysu klimatycznego, nadprodukcji, nieetycznych praktyk pracowniczych czy też postępującej degradacji środowiska naturalnego trudno jest prowadzić działalność bez narażania się na krytykę. Biorąc pod uwagę coraz większą świadomość konsumentów, a także potrzebę transparentności swoich działań, Fruit of the Loom jest całkowicie zaangażowane w zrównoważony rozwój. The Fruit Way, jak nazywa go sama marka, to sposób postępowania, który, choć przyświecał działaniom firmy od lat, dziś jak nigdy wcześniej musi być wyraźnie zaakcentowany i zauważalny dla odbiorców.

Etyczna produkcja i przejrzyste warunki zatrudnienia

Choć większość odzieży Fruit of the Loom jest produkowana w całości w fabryce w Maroku, pozostała część ubrań pochodzi od sprawdzonych dostawców z różnych zakątków świata. Firma ta współpracuje wyłącznie ze spełniającymi najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska przedsiębiorstwami, które zapewniają bezpieczne warunki pracy oraz uczciwy system wynagrodzeń.

Odnawialne źródła energii w procesach produkcyjnych

Jednym z filarów The Fruit Way jest korzystanie z OZE wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Zakłady w Maroku wykorzystują obecnie aż 75% energii wiatrowej z zamiarem efektywnego stosowania do produkcji także energii solarnej. Mówiąc o ekologicznej energetyce, warto wspomnieć również o działaniach prowadzonych w obszarze uzdatniania ścieków. Zrównoważony rozwój Fruit of the Loom obejmuje nowoczesną technologię oczyszczania ścieków bazującą na filtracji piaskowej, ultrafiltracji czy odwróconej osmozie. Możliwość ponownego wykorzystywania wody sprzyja bardziej ekologicznemu farbowaniu tkanin, służąc ochronie cennych zasobów naturalnych.
 

Cenione certyfikaty gwarancją wysokich standardów

Niezależna certyfikacja w jasny sposób potwierdza, że marka prowadzi swoją działalność w zgodzie z tym, co sama o sobie mówi. Fruit of the Loom może poszczycić się kilkoma ważnymi z etycznego i ekologicznego punktu widzenia certyfikatami:

  • WRAP (Worldwide Responsible Accredited Production) potwierdza zgodną z prawem, humanitarną i etyczną produkcję, którą ocenia się w takich kategoriach jak m.in. bezpieczeństwo, dyskryminacja czy godziny pracy.
  • Wszystkie produkty Fruit of the Loom mogą poszczycić się certyfikatem OEKO-TEX® STANDARD 100, który potwierdza bezpieczeństwo tekstyliów, zapewniając, że odzież spełnia surowe kryteria dotyczące zawartości substancji szkodliwych.
  • Fruit of the Loom jest aktywnie zaangażowane w poprawę praktyk uprawy bawełny, będąc członkiem Better Cotton – organizacji, której działania skupiają się na przywracaniu środowiska naturalnego oraz pomocy społecznościom uprawiającym bawełnę.
  • Stowarzyszenie Amfori, do którego należy Fruit of the Loom, stawia sobie za cel pracę na rzecz otwartego i zrównoważonego handlu, którego misją jest nie tylko poprawa dobrobytu, ale też odpowiedzialne korzystanie z zasobów naturalnych.

Pragnąc dokonywać racjonalnych wyborów zakupowych, warto wspierać etycznie działające marki takie jak Fruit of the Loom. W asortymencie Owocowej Koszulki znajdziesz wysokogatunkową odzież od tego producenta w dobrej cenie. Sprawdź sam!


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl