Twój koszyk jest pusty.
Strona główna » Blog » Rodzaje znakowania odzieży pracowniczej i nie tylko

Rodzaje znakowania odzieży pracowniczej i nie tylko

Data dodania: 07-02-2020


 

Nadruki, naszywki, naklejki, prasowanki – współczesna technika oferuje nam mnóstwo możliwości znakowania odzieży. Niezależnie od tego, czy marzy Ci się logotyp firmy na pracowniczej koszulce, czy po prostu, pod wpływem chwili, chcesz nanieść na T-shirt nazwę ulubionego zespołu – możesz zrobić to na różne sposoby. Dziś przedstawimy najbardziej popularne metody znakowania koszulek sportowych, męskich i damskich T-shirtów, a także innych ubrań. Podpowiemy, które z nich są najbardziej opłacalne, a które będą odpowiednie do naniesienia na dostępne w naszym sklepie bawełniane online koszulki Fruit of the Loom.
 

Metoda sitodruku – uniwersalny sposób na (prawie) każdą tkaninę


Zacznijmy od tego, że zdecydowanie najłatwiej jest oznakować tkaniny bawełniane – np. metodą sitodruku, która jest zarazem jedną z najtrwalszych. Pozwala uzyskać ciekawe efekty wizualne, ale staje się opłacalny dopiero przy kilkudziesięciu sztukach odzieży. Nie sprawdza się natomiast przy znakowaniu polaru. Z powodzeniem możesz zastosować go na koszulkach Fruit of the Loom. To świetny pomysł np. na wykonanie pamiątkowych T-shirtów dla klasy lub wykonanie strojów pracowniczych.
 

Folia flock i flex – uzyskaj elegancki efekt znakowania


Znakowanie za pomocą folii flock to sposób na uzyskanie eleganckiego efektu wypukłego nadruku. Wykonywane za pomocą wgrzewanej na gorąco i pod ciśnieniem wiskozy oznaczenie charakteryzuje się przypominającą meszek powierzchnią. Wygląda bardzo elegancko np. w przypadku damskich koszul oxford, bluzek pracowników hotelu lub restauracji. Jest to bardzo trwała metoda, która jednak wymaga dużych nakładów finansowych i pozwala na tworzenie jedynie prostych nadruków. Przeciwieństwem tej techniki jest znakowanie folią flex. Umożliwia ono np. nadruk zdjęć, metalicznych oraz neonowych elementów, a przy tym – nie generuje dużych kosztów.
 

Haft komputerowy – uniwersalna i najtrwalsza z technik znakowania odzieży


Jeśli myślisz o bardzo trwałym i jednocześnie efektownym oznakowaniu odzieży – wybierz haft komputerowy. Ta technika nadaje się zarówno do czapek, spodni dresowych, bluz, jak i koszul pracowniczych. Decydując się na haft komputerowy, pamiętaj o tym, że wykonasz go jedynie na tkaninach o gramaturze powyżej 190 g. Ta metoda jest odporna na pranie w wysokich temperaturach – nadruk nie ściera się i nie blaknie. Daje możliwość stworzenia wielokolorowych, wspaniałych efektów przy użyciu metalizowanych nici. Niestety – także ten sposób, pomimo szeregu zalet – ma wady. Nie sprawdzi się w przypadku koszulek sportowych i tam, gdzie do oznaczenia mamy dużą powierzchnię materiału. Z powodzeniem natomiast wykorzystasz go np. w przypadku męskich produktów Fruit of the Loom
 

Metoda sublimacji – stworzona do znakowania odzieży sportowej


Jeśli masz do oznakowania koszulki Twojej podwórkowej drużyny sportowej lub chcesz umieścić zabawny nadruk na biegowym T-shircie – wybierz sublimację. Ta technika idealnie sprawdza się w przypadku poliestrowych ubrań, na których pożądana jest niewyczuwalność nadruku. Jej zaletą jest możliwość tworzenia wielokolorowych projektów graficznych wzbogaconych o różne efekty wizualne. Jednak tylko jasne materiały są w stanie w pełni oddać zamierzony rezultat. W przypadku sublimacji na ciemnych tkaninach – polecamy wykorzystać czarny kolor. Wspomniane sposoby znakowania odzieży nie są oczywiście jedynymi. Wśród niewymienionych technik można wymienić jeszcze takie jak choćby druk DTG czy termotransfer, które możesz wykorzystać na produktach Fruit of the Loom.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl