Twój koszyk jest pusty.
Strona główna » Blog » Porównanie koszulek Fruit of the Loom. Którą wybrać?

Porównanie koszulek Fruit of the Loom. Którą wybrać?

Data dodania: 05-08-2019

Zapewne przeglądając ofertę koszulek Fruit of the Loom zadajesz sobie pytanie, którą koszulkę wybrać? Czym się różnią? Która jest najlepsza? Na te pytania nie ma jednej odpowiedzi. Ale przybliżymy Wam najważniejsze cechy, które pozwolą na wybór tej właściwej.


alt


Pierwszą cechą, którą się różnią to gramatura. Czym jest gramatura? To nic innego jak grubość materiału wyrażona w gramach na m2. Czy im grubsza koszulka tym lepsza? Niekoniecznie. Lekką koszulkę ( poniżej 160 g/m2) będziemy nosić w letnie, ciepłe dni, w grubszej odczuwalibyśmy dyskomfort. Z kolei w chłodne dni lekka koszulka była by już za lekka:) Odczuwalibyśmy chłód i tu zdają egzamin grubsze koszulki ( 165 g/m2 i wyżej).


Kolejną cechą jest sposób uszycia. Większość t-shirtów dostępnych na rynku ma wszytą na karczku (oprócz metki) miękką taśmę dla lepszego komfortu noszenia. Koszulki Fruit of the Loom klasy wyższej mają taką taśmę nie tylko na karczku, ale jest ona wszyta w całości od ramienia do ramienia. Podstawowe t-shirt'y mają ją tylko na karku.


Następną cechą jest użyty materiał. Koszulki podstawowe i klasy średniej wykonane są ze zwykłej bawełny, materiał jest lekko chropowaty. Typowy dla większości t-shirtów kupowanych w sklepach. Natomiast koszulki Fruit of the Loom klasy premium wykonane są z bawełny czesanej typu ringspun. Taki materiał jest miękki, miły w dotyku i lekko rozciągliwy, dzięki czemu dopasowuje się do sylwetki. 


Inną cechą jest długość koszulek. Nie każda koszulka w rozmiarze np. L będzie takiej samej długości. Koszulki podstawowe Fruit of the Loom są o ok. 1-1,5 cm krótsze. Wynika to z tego, że zakładane są zwykle latem i noszone "na wierzchu". Koszulki klasy średniej i premium są dłuższe, gdyż często są one zakładane jako jedna z warstw i wkładane w spodnie.


Jak widać, koszulki Fruit of the Loom poza ceną różnią się :) Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy Państwu wybór odpowiedniego modelu.

Zapraszamy do komentowania. Które koszulki kupiliście? Które polecacie?
Komentarze (1)
ja 03-01-2021 15:15:56
Czy wszystkie koszulki mają rękawy tej samej długości czy jedne mają rękawy do połowy bicepsa a inne aż do łokcia?
Odpowiedź sklepu:Tylko koszulka Baseball ma rękawy mniej więcej do łokcia, pozostałe modele koszulek mają długość ok. połowy bicepsa.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl