Twój koszyk jest pusty.
Strona główna » Blog » Gdzie na świecie dystrybuowane są produkty Fruit of the Loom?

Gdzie na świecie dystrybuowane są produkty Fruit of the Loom?

Data dodania: 26-04-2022

Produkty amerykańskiej marki Fruit of the Loom obecnie dostępne są niemal na całym świecie. Podobnie jak inni producenci taniej odzieży na ogromną skalę, coraz bardziej świadomie podchodzi do kwestii zrównoważonego rozwoju, ekologii czy etyki biznesowej. Poznaj bliżej firmę, która na różnych kontynentach zatrudnia niemal 30 000 pracowników.

Oddziały należące do Fruit of the Loom

Marka Fruit of the Loom w kilkunastu państwach posiada swoje oddziały produkcyjne, biura i centra dystrybucyjne. W ich skład wchodzą oddziały w USA, Kanadzie, Meksyku, Hondurasie, Dominikanie, Haiti, Maroku, Madagaskarze, Kenii, Etiopii, Egipcie, Australii, Indonezji, Malezji, Tajlandii, Wietnamie, Chinach, Tajwanie, Japonii, Indiach, Sri Lance, Bangladeszu oraz Pakistanie. Są to jednostki należące do struktur Fruit of the Loom i działające pod nadzorem siedziby centralnej.

Licencjonowani dostawcy

Model zarządzania Fruit of the Loom nie ogranicza się jedynie do wewnętrznych struktur, ale to także współpraca z niezależnymi dostawcami na zasadzie licencji. Takie oddziały mieszczą się w USA, Meksyku, Dominikanie, Gwatemali, Hondurasie, Salwadorze, Peru, Maroku, Egipcie, Australii, Indonezji, Tajlandii, Kambodży, Wietnamie, Laosie, Chinach, Tajwanie, Japonii, Indiach, Bangladeszu, Pakistanie, Sri Lance, Turcji, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech, Albanii, Macedonii oraz Bułgarii. Aby móc jednak współpracować z tak potężnym partnerem biznesowym, dostawcy muszą spełnić szereg wymogów.
 

Etyczna produkcja i dystrybucja

To właśnie największe na świecie firmy produkujące odzież są odpowiedzialne za ogromną ilość zła, z jaką dziś przyszło nam się mierzyć. Aby oddzielić przeszłość grubą kreską, marka wprowadziła Code of Conduct oraz szereg innych kryteriów, jakie musi spełnić dostawca. To między innymi reguły dotyczące zatrudnienia, ochrony zdrowia, czasu pracy czy wynagrodzenia. Firma całkowicie zabrania zatrudniania dzieci oraz stosowania pracy przymusowej, a przy tym obowiązuje brak tolerancji dla mobbingu i wszelkich form dyskryminacji. Fruit of the Loom jasno określa działania, jakie należy podjąć w celu ograniczania negatywnego wpływu na środowisko naturalne, jak również oczekuje przestrzegania zasad etyki biznesowej. Istotnym elementem jest także polityka bezpieczeństwa w fabrykach.
 

Społeczna odpowiedzialność na całym świecie

Już dawno minęły czasy, w których kilkuletnie dzieci pracowały w wielkich, azjatyckich szwalniach. Dziś tak duże firmy jak Fruit of the Loom nie mogą pozwolić sobie na to, by stracić zaufanie społeczeństwa. Marka z ogromną odpowiedzialnością podchodzi do wszystkich działań biznesowych i produkcyjnych, czego przykładem jest między innymi brak oddziałów oraz licencjonowanych dostawców na terenie Federacji Rosyjskiej.

Szukasz taniej odzieży, która łączy w sobie wysoką jakość połączoną z odpowiedzialnym postępowaniem w stosunku do środowiska naturalnego i pracowników? Zaufaj marce Fruit of the Loom oraz niezależnemu polskiemu dystrybutorowi, robiąc zakupy w sklepie Owocowa Koszulka!


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl