Twój koszyk jest pusty.
Strona główna » Blog » Fruit of the Loom członkiem organizacji Better Cotton

Fruit of the Loom członkiem organizacji Better Cotton

Data dodania: 18-03-2024

Better Cotton to globalna organizacja non-profit, która promuje zrównoważoną produkcję bawełny, wymagając przestrzegania szeregu standardów. Do jej członków należy dobrze znana marka Fruit of the Loom zajmująca się produkcją wysokiej jakości odzieży – czy to dla edukacji, przemysłu, czy też klientów indywidualnych. Będąc w szeregach Better Cotton, Fruit of the Loom zobowiązuje się do pozyskiwania bawełny z jak najbardziej zrównoważonych źródeł. Jak się okazuje, w 2022 roku firmie udało się osiągnąć już w tym zakresie poziom 57%.

Główne wartości Better Cotton

Organizacja Better Cotton bazuje swoje działania na 7 kluczowych kryteriach:

  1. Minimalizacja szkodliwego oddziaływania środków ochrony roślin. Better Cotton wspiera rolników w rozwoju zintegrowanej ochrony roślin (Integrated Pest Management), która promuje alternatywne metody walki ze szkodnikami, dążąc do zmniejszenia ilości stosowanych pestycydów.
  2. Odpowiedzialne gospodarowanie wodą – zrównoważone użytkowanie właściwe dla danych upraw wzmacnia odporność na zmiany klimatyczne, a także minimalizuje spadek jakości wody, zapewniając sprawiedliwy dostęp do zasobów.
  3. Troska o jakość gleby. Jak wiadomo, podłoże ma duży wpływ na efektywność upraw – zdrowa gleba daje większe plony, redukuje potrzebę używania nawozów, a ponadto znacznie lepiej znosi nieprzewidywalne warunki pogodowe.
  4. Wspieranie bioróżnorodności. Better Cotton promuje odpowiedzialne użytkowanie gruntów, za którym idzie również troska o większe i mniejsze ekosystemy. Mowa tu m.in. o wdrażaniu praktyk minimalizujących negatywny wpływ na siedliska w sąsiedztwie upraw.
  5. Dbanie o wysoką jakość włókien jest o tyle istotne, że podnosi wartość zbiorów. Nowoczesne praktyki w zakresie uprawy, przechowywania czy transportu bawełny wpływają na redukcję zanieczyszczeń we włóknach, co znacząco podnosi jakość bawełny.
  6. Godna płaca i praca. Better Cotton nie ogranicza się wyłącznie do rozwiązań w kontekście upraw bawełny, ponieważ wspiera rolników także w zakresie zapewniania godziwych warunków pracy. Uczciwa płaca, możliwości rozwoju czy też poczucie bezpieczeństwa to tylko część z kluczowych postulatów.
  7. Skuteczny system zarządzania – Better Cotton wyznacza pewne standardy oraz wspiera w ich realizacji, pomagając doskonalić praktykę rolniczą w duchu zrównoważonego rozwoju.

Fruit of the Loom jest jedną z wielu zaangażowanych w działalność Better Cotton marek i wraz z nimi dąży do globalnej poprawy praktyk uprawy bawełny. Szukając wysokiej jakości odzieży pracowniczej z nadrukiem, warto więc postawić na działającą w duchu zrównoważonego rozwoju firmę, jaką jest Fruit of the Loom.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl