Twój koszyk jest pusty.
Strona główna » Blog » Co i jak nosić, by stylizacja wyglądała na droższą, niż jest w rzeczywistości?

Co i jak nosić, by stylizacja wyglądała na droższą, niż jest w rzeczywistości?

Data dodania: 19-02-2024

O tym, że mniej znaczy więcej, wiadomo od dawna. Powiedzenie to doskonale odzwierciedla także moda. Obecnie wiele osób woli kupić rzeczy dobrej jakości, wykonane z naturalnych i starannie skrojonych tkanin, niż inwestować w ubrania sezonowe, których cena windowana jest zazwyczaj jedynie ze względu na obecność na koszuli czy spodniach logo znanej marki. W opozycji do fast fashion stoją zatem dwa inne style: quiet luxury i old money. Umiejętne korzystanie z ich założeń pozwala nosić rzeczy, które w rzeczywistości wyglądają na dużo droższe, niż są. Jak to zrobić?

Quiet luxury i old money – o co chodzi?

Zarówno “cichy luksus”, jak i styl old money wywodzą się z podobnego podejście do ubioru i są uważane za domenę osób identyfikujących się z wyższą klasą. Warto jednak pamiętać, że quiet luxury zdecydowanie odcina się od krzykliwego wyrażania uwielbienia dla markowych ubrań, a noszące go osoby starannie ukrywają metki lub stawiają na te marki, których emblematy są bardzo dyskretne.

Old money nie jest natomiast tym samym, co styl “cichego luksusu”. Forma, w jakiej promuje się go dzisiaj, ma niewiele wspólnego z autentycznością. Pierwotnie była to estetyka będąca znakiem rozpoznawczym wysoko urodzonych Amerykanów i Brytyjczyków, potomków arystokratycznych rodzin, będących potentatami różnych branż, ale też przedstawicieli elitarnych zgromadzeń i klubów. Dla nich ubiór był wyznacznikiem statusu społecznego, możliwością pokazania zasobności portfela.

Podsumowując: old money to kwintesencja tego, jak wyglądać drogo, płacąc niedużo, natomiast quiet luxury – jak wyglądać drogo, płacąc dużo, ale się tym nie chwaląc.

 

Czym kierować się w kreowaniu obu stylów?

 

Przede wszystkim, decydując się na ubiór w stylu old money lub quiet luxury, warto zwracać uwagę na rodzaj tkaniny. Zdecydowanie króluje tu bawełna, wełna, len, a więc to wszystko, co pochodzi z natury. Passe natomiast jest akryl, poliester i inne syntetyczne materiały. Inną sprawą jest kolorystyka – niezbyt krzykliwa, stonowana, jeśli już – stawiająca na ponadczasowe wzory – paski, pepitkę. Kreacja utrzymana np. w kolorach ziemi stwarza wrażenie luksusu, nawet jeśli wybrane ubrania nie mają markowych metek.

 

Old money i quiet luxury z marką Fruit of the Loom w sklepie owocowakoszulka.pl

 

Jeżeli chcesz skorzystać z esencji omawianych stylów, zaopatrz swoją szafę np. w jednokolorowe bawełniane T-shirty wysokiej jakości. Idealnym produktem będą np. koszulki Fruit of the Loom dostępne także w rozmiarze 3XL, 4XL i 5XL. Dzięki jakości Super Premium i możliwości zakupu w 5-paku zyskasz idealną bazę dla wielu ciekawych, elegancko wyglądających stylizacji. We wspomnianą stylistykę świetnie wpasują się też wykonane z wysokiej jakości bawełny damskie koszule Oxford oraz koszulki Iconic. Dzięki ponadczasowemu krojowi, braku nadruków i szerokiej palecie kolorystycznej doskonale pasują do spódnic, spodni, a nawet garniturów, pozwalając stworzyć tchnące dyskretną elegancją, estetyczne stylizacje. Zapraszamy do zakupu!


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl